Exkluzivní mixy


Vítejte u exkluzivních mixů pro vinyl e-shop www.drumandbassvinyl.cz

Na každý měsíc máme pro fanoušky Drum & Bassu a vinylu přichystaný jeden mix od českého DJe. Mixy budou namíchané výhradně z vinylů a každý DJ má volnou ruku v jejich výběru. Takže kromě nových a novějších tracků uslyšíte i oldschoolové pecky. Výběr DJů nebyl jednoduchý, ale máme hotový lineup na půl roku dopředu a je se opravdu na co těšit. První vinyl nemohl položit nikdo jiný, než Břeclavsko/brněnský DJ Sayko.

Jaký je vlastně smysl exkluzivních mixů pro náš e-shop? Důvodů je několik, prvním z nich je kultura.. Nechceme stavět vinyl nad ostatní média, snažíme se o udržení vinylové kultury a ukázat, že vinyl stále žije a stále s ním pracují i přední čeští DJové. Druhým důvodem je vinyl jako fyzické médium, nosič, který si každý osahá a pokochá se obalem, který je jeho součástí. A to se dostáváme ke třetímu důvodu a tím je pochopitelně vytvořená závislost. Stejně jako na ranní kávě, či cigaretě, i na vinylu si můžete vybudovat závislost – (fetiš), ale zdravou, příjemnou a na rozdíl od jiných i finanční investici do budoucna.
Hrát si s vinylem, nám totiž přijde zábavnější, dravější a kulturně bohatší.


Shmin – Exclusive Mix For www.drumandbassvinyl.cz 024 – 2019/08/20

Michal Hodonský aka Shmin a jeho nový srpnový all vinyl mix pro drumandbassvinyl.cz 🤘

Michalův druhý letošní mix, aneb čemu se v Břeclavi říká DnB. nJoy!.

Facebook.com/Shimn


Wentoline – Exclusive Mix For www.drumandbassvinyl.cz 023 – 2019/07/29

Jako každý měsíc, tak i tento pro drumandbassvinyl.cz namíchal český DJ all vinyl mix. Tentokrát padla volba na Václav Wentoline Šíma , který namíchal perfektní drumfunk! Kdo je Wentoline, odkud pochází a proč si říká techno důchodce se dozvíte v rozhovoru, který najdete ZDE.

Facebook.com/Wentoline


Yadel- Exclusive Mix For www.drumandbassvinyl.cz 022 – 2019/06/26

Od experimentů s hudbou na střední až k legendárnímu českému uskupení dvoika.troika. Řeč je o jednom z nejstarších členů legendární ostravské bandy 2.3, Yadelovi. David Yadel mi dodal kousek z jeho live vystoupení ve Fabricu z února tohoto roku a stojí to sakra za to! Nejen neuvěřitelnou promyšleností mixu, ale i selekcí. nJoy!

Facebook.com/Yadel


Soldik – Exclusive Mix For www.drumandbassvinyl.cz 021 – 2019/05/29

the head honcho in the mix!

Facebook.com/Soldik


Shmin – Exclusive Mix For www.drumandbassvinyl.cz 020 – 2019/03/25

Přesně přede dvěma lety to byl Sayko, břeclavský rodák a dnes je to další Břeclavák jak poleno, DJ Shmin, který nahrál další exkluzivní all vinyl mix pro drumandbassvinyl.cz Michal Hodonský aka Shmin, milovník neurofunku, techstepu a i novějších sypacích deepovek. Nejčastěji ho uslyšíte hrát na hodonínsku a břeclavsku.

Facebook.com/Shmin


Lion Dee – Exclusive Mix For www.drumandbassvinyl.cz 019 – 2019/01/11

 width= Tentokrát se jedná o house mix, který namíchal neúnavný slovenský DJ Dominik Rajninec alias Lion Dee. Vše pochopitlně čistě vinylová záležitost a pokud máte rádi housové klasiky, nenechte si set ujít, je to dobrota!

www.mixcloud.com/djliondee/


Dizzstrict – Exclusive Mix For www.drumandbassvinyl.cz 018 – 2018/11/29

Dnes své černé poklady roztočil neurofunker Dizzstrict, z brněnské bandy Pohon. Lukáše nejčastěji uslyšíte na Flédě a pochopitelně i v dalších klubech po celém Brně. A pokud své gramofony máte nemocné, můžu jeho doktorské schopnosti jen doporučit.

www.pohon.cz/


Lion Dee (SK) – Exclusive Mix For www.drumandbassvinyl.cz 017 – 2018/09/24

Dom patří ke staré gardě a kromě DnB hraje i Breaks, Hip Hop,. House… Další z jeho mixů najdete na jeho Mixcloudu.

www.mixcloud.com/djliondee/


Shiwazz – Exclusive Mix For www.drumandbassvinyl.cz 016 – 2018/08/22

Shiwazz točí asfalt už pěknou řádku let. Nejčastěji ho uslyšíte v prostějovském klubu Apollo 13, kde má na svědomí oldschool DNB večírky Basement Vibes, kam zve spolu s kolegy české vinyl DJ špičky a legendy. Má v oblibě vše mezi techstepem a neurofunkem namíchané s čímkoliv novým, co má co dočinění se starou školou. Vašek je dosti skromný a snad se snaží být i nenápadný. Doteď. 🙂

www.facebook.com/Bassynavsi


Birg – Exclusive Mix For www.drumandbassvinyl.cz 015 – 2018/07/31

Martin Birg drtí vinyly už přes 10 let a patří k pravidelným uživatelům asfaltu našeho shopu. Martin má super vytříbený vkus na těžko-tonážní neurofunk a když mrknete na přiložený tracklist, bude vám jasno, která éra ho zasáhla nejvíc.

www.pohon.cz/
www.mixcloud.com/birg/


Jungling Jay – Exclusive Mix For www.drumandbassvinyl.cz 014 – 2018/06/25

Strůjcem decentně opožděného exclusive – vinyl only – mixu je přerovský Jungling Jay. Takže pokud máte chuť na spoustu výborného liquidu a rollerů, nechte si chutnat! DJ, MC, člen teamu českého labelu Authentic Music a emigrant v jedné osobě – Jungling Jay, toho má na triku už tak dost, a do toho všeho mu ještě bouchá Kobylka Drums do rytmu, při jejich společných vystoupních.Neúnavný to člověk!

www.facebook.com/junglingjay/
www.facebook.com/thejaykobs/?ref=br_rs
www.facebook.com/jungleradicalcrew/


M4D.DOC – Exclusive Mix For www.drumandbassvinyl.cz 013 – 2018/05/14

České Budějovice jsou velkou líhní ostrých týpků a světového piva.  Říká si M4D.DOC, znáte ho spíše jako drsňáka z Therapy Sessions a jak to tak u šílenců bývá, umějí občas ukázat i svoji druhou, klidnější tvář. Tracklist už mnohé napověděl, tentokrát se jeho druhé já vydalo do hlubších vod ukrytých kdesi v jungli a chybět nebudou ani šamani se střípky neurofunku. 

www.facebook.com/M4dDoc/?fref=mentions
soundcloud.com/m4d-d
beatz.cz/therapy-sessions/


Mellifera – Exclusive Mix For www.drumandbassvinyl.cz 012 – 2018/04/16

Mladá pražská DJka a producentka MELLIFERA. pro drumandbassvinyl.cz namíchala další ze série exkluzivních vinyl only mixů. Její příspěvek má pořadové číslo 12 a je plný jejích oblíbených pecek. Melliferu, členku female crew BasSistaz, můžete potkat hlavně v pražském klubu Storm a Cross a její tvorbu například na českém labelu Deafmuted Records. Mellifera má ráda hutné a temné bubáky a podle toho taky vypadá její produkce a sety.

bassistaz.com/
www.facebook.com/djmellifera/
www.mixcloud.com/an%C3%A9da-mellifera/
soundcloud.com/anedamellifera


Hanyss – Exclusive Mix For www.drumandbassvinyl.cz 011 – 2018/03/12

Jenda se k hraní a DnB dostal jako většina ostatních úplnou náhodou a bude tomu něco přes deset let, co začal aktivně hrát, pořádat akce a stal se členem bandy Interface a jednou ze stálic domácího klubu Rafanda. Má rád rolující DnB, spoustu funky a funku a pochopitelně starou školu.

www.interfaceweb.cz/


Touchwood – Exclusive Mix For www.drumandbassvinyl.cz 010 – 2017/12/24

Touchwood – producent, DJ, sběratel a jeden z tvůrců české Drum & Bassové scény u nás. I když jej netřeba představovat, jsou věci, které jste nevěděli a které vám jistojistě unikly a to napravíme v rozhovoru, který chystáme na začátek ledna. Zatím užívejte volna, svátků, dárků a exkluzivního vinyl mixu od Touchwooda!

www.facebook.com/djtouchwood?fref=mentions


The Fury – Exclusive Mix For www.drumandbassvinyl.cz 009 – 2017/11/13

The Fury je rodák z Českých Budějovic. Jako DJ se pohybuje na scéně sice teprve krátce, ale jeho DJskému umění by se dalo přičíst o několik let zkušeností více. Energické a čisté sety jsou směsicí všech sub-žánrů Drum & Bassu, nehledě na to, který rok se pod ně podepsal. Martin si už stačil zahrát na všemožných akcích s nemalým množstvím zahraničních producentů, které slýcháme i v jeho setech a ano hraje pouze z vinylů! Opětovný respekt mladé generaci.

www.facebook.com/youngbloodcrewdnb/


Cooldy – Exclusive Mix For www.drumandbassvinyl.cz 008 – 2017/10/16

Cooldy začal s hraním asi před dvanácti lety. K jeho oblíbeným škatulkám patří liquid, jump up, jungle a raggajungle. Kromě hraní má prsty ve spoustě klubovek nejen ve slezském kraji, ale také bok po boku s partou Audiobush, jejíž je součástí. Říká o sobě, že je vinyl lover a junglista. Volba dalšího exkluzivního mixu nemohla padnout na nikoho jiného.

www.facebook.com/cooldyseznam.cz
www.facebook.com/AUDIOBUSH-crew
www.facebook.com/SilesianJungleAttack


Shai-Ty – Exclusive Mix For www.drumandbassvinyl.cz 007 – 2017/09/19

Shai-Ty, vichr z hor, kterého byste měli rozhodně znát víc než lokální úrovni, ale neznáte. Shai-Ty je z města zálesáků, Brušperku, města, které je národním pokladem díky jednomu z nejznámějších tuzemských producentů, Qo. Rozhovor se Shai-Tyme zde.

www.mixcloud.com/johnshoother


Syky – Exclusive Mix For www.drumandbassvinyl.cz 006 – 2017/08/14

Přinášíme nový exkluzivní all vinyl mix, tentokrát ho má na svědomí karlovarský DJ Petr Syky Sýkora. Syky patří ke starší generaci DJů a podle toho taky vypadá jeho set a selekce. Od minimalistických věcí na startu se přes luxusní dávku liquidu dostanete až k decentnímu množství neura na jeho konci. Set který má vývoj a bude vás bavit! Rozhovor se Sykym přineseme tuto středu. Čti.

www.mixcloud.com/syky
www.facebook.com/BreakinfectionCrew


El Waca – Exclusive Mix For www.drumandbassvinyl.cz 005 – 2017/07/17

Když se řekne Brno, vybaví se lidem asi nejvíc DJs jako Sayko, nebo X.Morph. On tam ale v koutě taky číhá žabák a vinyler v jednom, El Waca. Kdo je El Waca, proč se pořád směje a proč má rád hluboké a temné tůňky, tak o tom a více jsme si povídali k příležitosti jeho mixu pro nás, který vám přineseme příští středu. Teď si múžete dát oddych od techstepu a neura a poslechout si pořádný, nefalšovaný jump up od mistra mixu, El Wace. Rozhovor padl taky. Čti.

www.facebook.com/djelwaca
www.jumpup.cz
www.pohon.cz


Fallen Gemini – Exclusive Mix For www.drumandbassvinyl.cz 004 – 2017/06/19

Mladý a šikovný, tak se nám představil na svém začátku Fallen Gemini. Že mladá generace zná, v tom lepším případě, jen CD a flash disky, je známá věc. Holt, doba pokročila. Ale Fallen Gemini patří k té mladší menšině, která vinyl nejen sbírá, ale snaží se ho využít. Kdo je Fallen Gemini, proč ho vídáme na velkých akcích a vesměs „jen“ v západní polovině republiky, o tom se dočtete v rozhovoru. Čti.

 

www.facebook.com/fallen.gemini


Elwira – Exclusive Mix For www.drumandbassvinyl.cz 003 – 2017/05/29

Elwira patří k dlouhohrajícím DJkám u nás. První vinyl si koupila před více jak 15 lety a skoro stejnou dobu stojí za mixem. Elwířine sety bývají energické nehledě na to, jaká deska zrovna hraje. Ale hudba není to jediné, čím Elwíra vyniká. O tom už ale v rozhovoru, který jsme s ní udělali při dalším mixu pro www.drumandbassvinyl.cz a který si budete moci přečíst už tuto středu. Čti.

www.facebook.com/djkaelwira
Bassistaz.com
www.facebook.com/elwirasart
www.humanart.cz/portfolio/elwira


Kan-Jacca – Exclusive Mix For www.drumandbassvinyl.cz 002 – 2017/04/30

Kan-Jacca, momentálně nejvýraznější a nejvytíženější žena domácí Drum & Bass scény, namíchala pro www.drumandbassvinyl.cz další set a jak jinak, než výhradně z vinylů. Kromě DJingu má Kan-Jacca neuvěřitelné množství aktivit a koníčků a o co konkrétně jde, se dozvíte v rozhovoru, který jsme s ní udělali pro naši spřátelenou stránku www.oldschooldnb.cz. Čti.

 

www.facebook.com/DJKanJacca
www.facebook.com/BasSistaz
bassistaz.com


Sayko – Exclusive Mix For www.drumandbassvinyl.cz 001 – 2017/03/27

Sayko za mixem stojí už přes dvacet let a téměř celou kariéru víkend co víkend vozil vinyly a bavil svými sety české, polské, slovenské rakouské…. kluby a open airy. Dnes jej vídáme hlavně jakožto hrajícího producenta, z velké části, reprezentovat společný projekt Razcals. Sayko je kromě fanouškem Drum & Bassu i velkým fandou Hip Hopu, Jazzu, Techna a Breakbeatu. Jak velkou vinylovou sbírku vlastní, si můžete zatipovat 🙂

www.sayko.org
www.facebook.com/saykocz
razcals.bandcamp.com